Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Претставници на МАТТО и амбасадорот Тимоние разговарале за француски инвестиции во земјава

Причина за досегашното слабо присуство на француските инвеститори во Република Северна Македонија се малиот пазар, релативната политичка нестабилност и нереформираната администрација. Поради тоа во Скопје немаше трговско аташе и тој проблем се покриваше од Амбасадата во Софија, посочил францускиот амбасадор Кристијан Тимоние на средба со петседателот на Стопанската комора Македонија Турција - МАТТО, Ајдован Адемоски.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close