Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Претседателката фон дер Лaјeн „отворена“ за прилагодувања во новата ЕК

Претседателката на идната Европска комисија, Урсула фон дер Лајен, денеска одржа состанок со шефовите на парламентарните групи во Европскиот парламент.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close