0_Македонија.ПорталЛинк во живоПолитика

Прес-конференција на премиерот Заев и претседателот на Европскиот совет, Туск (во живо)

ВО ЖИВО - директен пренос од заедничката прес-конференција на премиерот Зоран Заев и претседателот на Европскиот совет Доналд Туск.

Скопје, 17 септември 2019 (МИА)ВО ЖИВО – директен пренос од заедничката прес-конференција на премиерот Зоран Заев и претседателот на Европскиот совет Доналд Туск.

Туск кој е во посета на земјава, денеска се сретна и со претседателот Стево Пендаровски

Посетата на Туск на Скопје е во пресрет на очекуваната одлука за добивање датум за почеток на преговорите со ЕУ во октомври.скс/са/

 

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close