БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Преработувачката индустрија со поповолни очекувања за наредните три месеци

Преработувачките капацитети имаат поповолни очекувања за обемот на производство во наредните три месеци, а состојбата со обезбедност на производството со порачки во август годинава во однос на јули е понеповолна, објави Државниот завод за статистика.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close