СветСвет.Портал

Премиерот на Алжир најави оставка

Премиерот на Алжир Нуредин Бедуи наскоро ќе поднесе оставка за да го олесни одржувањето на изборите оваа година, што војската го смета за единствен начин да се стави крај на политичката криза во земјата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close