0_Спорт.ПорталРезултатиТенис

Позната првата четвртфинална двојка на ВТА-турнирот во Осака

Четвртата фаворитка Анџелика Кербер (Германија) и петтата носителка Медисон Кис (Америка) ќе се соочат во четвртфиналето на ВТА-турнирот во Осака, Јапонија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close