0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Пожарната во Тетово доби два камиони за гаснење пожари како донација од Данска

Тетовските пожарникари добија две нови возила - специјални камиони за гаснење пожари кои се донација од Данска. Камионите се обезбедени со залагање на Меџаит Љатифи доктор од тетовското село Доброште, кој долги години живее и работи во Данска.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close