Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Пожар во руски центар за истражување на вирусите

Во еден од најголемите светски центри за истражување на вирусите во Сибир вчера избил пожар откако се случила експлозија, јави денеска „Раша тудеј“

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close