0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Повторно загрозено тренерското место на Жардим во Монако

Монако синоќа загуби од Олимпик Марсеј (3:4) на домашен терен во натпревар од 5. коло на француското првенство и по пет кола остана без победа на претпоследното место. Поради слабите резултати веќе почнаа шпекулации за разрешување на тренерот Леонардо Жардим.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close