СветСвет.Портал

Повредени 25 луѓе при експлозија на автомобил-бомба во Сирија

Најмалку 25 лица се повредени при експлозија на автомобил-бомба во Африн, во северниот дел на Сирија, град кој го контролираат опозициските сили поддржани од Турција, соопшти Сирискиот центар за мониторинг на човековите права, повикувајќи се на цивилната одбрана.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close