0_Македонија.ПорталПолитика

Потпишани три билатерални договори за меѓународна соработка со Казахстан

Министерката за правда Рената Дескоска и генералниот обвинител на Република Казахстан, Гизат Нурдаулетов, денеска во Скопје потпишаа три билатерални договори за меѓународна соработка и помош меѓу Република Северна Македонија и Република Казахстан.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close