Дописници СветСветСвет.Портал

Поранешниот менаџер на кампањата на Трамп сведочи во Конгресот

Поранешниот менаџер на кампањата на Доналд Трамп, Кори Левандовски, денеска ќе сведочи пред Комитетот за правда на Претставничкиот дом, за тоа дали Трамп ја опструирал правдата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close