ЕвропаЕвропа.Портал

Полскиот амбасадор во Лондон ги повика сонародниците да се вратат дома по Брегзит

Амбасадорот на Полска во Лондон, Аркади Жегоцки ги повика своите сонародници, кои живеат во Велика Британија да размислат сериозно за враќање во татковината по Брегзит поради евентуални административни компликации.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close