ЕвропаЕвропа.Портал

Полицијата во Париз употреби солзавец против жолтите елеци, 90 лица уапсени

Париската полиција денеска употреби солзавец за да ги растера антивладините демонстранти кои се обидуваат повторно да го оживеат движењето „жолти елеци“  со протест против економските мерки и против претседателот Емануел Макрон.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close