СветСвет.Портал

Полицијата во Хонгконг употреби солзавец против демонстрантите

Демонстрантите во Хонгконг денеска запалија кинеско знаме, а полицијата употреби солзавец за да ги растера.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close