0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваПолитикаПолитички партии

Поддршка од европските социјалисти за старт на преговорите со ЕУ

Социјалистите во Европскиот парламент даваат силна поддршка за почеток на преговорите за членство на Северна Македонија во ЕУ, истакна претседателот на Партијата  на европските социјалисти и поранешен премиер на Бугарија, Сергеј Станишев по денешната средба со вицепремиерката и заменик претседателката на СДСМ Радмила Шекеринска.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close