0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономијаПолитика

Почна аплицирањето за субвенции за јаболка од ланската реколта

Сите што произвеле јаболка во минатогодишната реколта и ги предале количините на регистриран откупувач од 12 октомври лани до 25 јуни 2019 по цена не повисока од пет денари за килограм, од денеска можат да аплицираат за финансиска поддршка.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close