0_Спорт.ПорталФудбал

Почина тренер рекордер кој водеше 55 екипи од 32 земји

Познатиот тренер Руди Гутендорф почина на 93-годишна возраст, пренесува „BBC“. Специјалистот со прекар „неуморниот Руди“ влезе во Гинисовата книга на рекорди. За време на неговата кариера, тој водеше 55 екипи од 32 земји.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close