БалканБалкан.Портал

Пленковиќ: На провокации реагираме како сериозна држава

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ денеска изјави дека Хрватска при обидот за ненајавен влез на 11 припадници на српската војска во таа држава реагирала како сериозна држава.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close