0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоТема

Пиењето вода клучно за здравјето, актуелна дилемата дали од шише или од чешма

Пиењето вода е клучен фактор за одржување добро здравје. Водата ја зголемува енергијата на телото, го подобрува варењето на храната, го забрзува метаболизмот, помага при ослободување на токсините...Честопати кога е во прашање здравјето се поставува прашањето која вода за пиење има подобар квалитет, таа во шишиња кои се продаваат на пазарот, која повеќе години е тренд во светот или таа од чешма.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close