0_МИА Истражува.ПорталОпштествоСторија

Петнаесетгодишната кумановка Бисера Ќурчинска со својот есеј ќе ја претставува државата во Советот на Европа

Есејот на петнаесетгодишната Бисера Ќурчинска, полуматурантка од кумановското општинско основно училиште „Кочо Рацин“, ќе ја презентира државата на свечена манифестација во Советот на Европа во Стразбур, по повод 70 години од постоењето на меѓународната организација на први октомври годинава.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close