Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Пензиски реформи во Франција: Адвокатите штрајкуваат

После РАТП (регионалната железница во Париз и парискиот регион) во петокот, неколку професии, особено адвокатите „кои не се навикнати на протести“, ќе излезат на улица попладнево, за да го одбранат нивниот„автономен пензиски систем“ против „универзалниот систем“ што го посакува извршната власт. Покрај нив се очекуваат протести и на другите незадоволни професии од реформата на пензискиот систем, како лекарите, пилотите, стјуардесите и стјуардите

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close