СветСвет.Портал

Пентагон на Трамп ќе му претстави воени опции за Иран

Пентагон ќе му претстави широк спектар на воени опции на американскиот претседател Доналд Трамп кој размислува како да одговори на, како што велат функционери во неговата администрација, иранскиот напад без преседан врз саудиската рафинерија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close