0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидеоПолитика

Пендаровски ги прими акредитивните писма на новоименуваниот кинески амбасадор Џанг Ѕуо

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма од страна на Џанг Ѕуо, новоименуван амбасадор на Народна Република Кина во Република Северна Македонија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close