0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderMakedonija.SlajderБизнисБизнис.ПорталВидео изјаваЕкономијаПолитика

Пендаровски: Без луѓе од еснафот да не се оди на преговори во Брисел

Постои предрасуда во земјава дека претседателот нема врска со економијата. Но, јас во наредниот период планирам да зборувам за тоа што е можно повеќе, зашто економијата е апсолутен приоритет за државата и за граѓаните, порача денеска претседателот Стево Пендаровски на работниот состанок со Советот на странски инвеститори во Стопанската комора на Македонија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close