Дописници МКДОпштински вести

Пехчевци во акција за почист град

Вработените во општинските јавни институции ја спроведоа акцијата „За почисто Пехчево". Како што информираше Ванчо Бучевски од општина Пехчево, целта на акцијата е будење на заедничката грижа за чиста животна околина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close