ЕвропаЕвропа.Портал

Парламентарните избори во Шпанија ќе се одржат на 10 ноември

Шпанија ќе одржи повторни парламентарни избори на 10 ноември, соопшти вршителот на должност премиер Педро Санчез откако не успеа да обезбеди доволна поддршка да биде потврден на функцијата премиер.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close