BallkanBallkan.Portal

Palmer: Qeveria e re në Prishtinë patjetër të jetë e gatshme të heq taksat

Përfaqësuesi special i sekretarit shtetëror amerikan për Ballkanin Perëndimor, Metju Palmer ka deklaruar se qeveria e ardhshme e Prishtinës patjetër të jetë e gatshme të heq taksën e produkteve serbe, që siç tha, "janë pengesë e vazhdimit të dialogut mes Beogradit dhe Prishtinës".

Back to top button
Close