БалканБалкан.Портал

Палмер: Новата влада во Приштина мора да биде подготвена да ги укине таксите

Специјалниот претставник на американскиот државен секретар за Западен Балкан Метју Палмер изјави дека следната косовска влада во Приштина мора да биде подготвена да ги укине царините на српските производи, кои, како што наведе, се пречка за продолжување на дијалогот меѓу Белград и Приштина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close