СветСвет.Портал

Ослободен потпретседателот на Парламентот на Венецуела

Потпретседателот на парламентот во Венецуела, Едгар Самбрано е ослободен од затвор, врз основа на договорот меѓу вВадата на претседателот Николас Мадуро и помалите опозициски партии, соопшти пратеникот Тимотео Самбрано.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close