0_Спорт.ПорталSport.SlajderТенис

Осака четвртфиналистка во Осака

Четвртиот рекет на светот, Јапонката Наоми Осака, избори четвртфинале на ВТА турнирот во Осака, победувајќи ја денес претставничката на Бугарија, Викторија Томова.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close