0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Општина Виница со сопствени средства асфалтира улици во населените места

Со 13 милиони денари од сопствениот буџет Општина Виница ја почна реализацијата на проектот за изградба и асфалтирање на десетина улици во селските населби и во градот.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close