Дописници МКДОпштински вести

Општина Струмица иницира формирање депонија за тврд отпад

Покренавме иницијатива до Министерството за животна средина и просторно планирање за официјално определување на депонија за тврд отпад, којашто ќе биде прописно конституирана и ќе се понуди како можност за одлагање на градежниот шут,  што со години создава проблеми и се депонирани толкави големи количини кои навистина земаат многу ресурси, информира градоначалникот на Струмица Коста Јаневски.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close