Дописници МКДОпштински вести

Општина Штип објави конкурс на тема „Европа во нашите соништа“

Општина Штип во соработка со партнерските градови од проектот „Обновена Европа“, објави конкурс на тема „Европа во нашите соништа“ во три категории: Есеј, цртеж и фотографија. Конкурсот е отворен до 31 октомври 2019 година.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close