Дописници МКДОпштински вести

Општина Гевгелија ќе почне со реализација на германскиот грант

Гевгелискиот градоначалник Сашо Поцков денеска оствари средба со претставници на германската КФВ банка на која се разговараше за активностите и деталите од проектите со кои ќе се реализира грантот во износ од 2,5 милиони евра што општината го доби од банката.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close
Close