ЕвропаЕвропа.Портал

Џонсон може повторно да го суспендира Парламентот

Британскиот премиер Борис Џонсон би можел повторно да го суспендира Парламентот, дури и ако британскиот Врховен суд пресуди дека првичното суспендирање е нелегално, се вели во поднесокот до судот објавен од опозицискиот адвокат Џо Мегам на неговиот профил на Твитер.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close