Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Џонсон и се извинил на кралицата што ја посрамотил

Британскиот премиер Борис Џонсон телефонски ја контактирал кралицата Елизабета Втора и и се извинли што ја посрамотил, веднаш откако Врховниот суд донесе пресуда дека суспензијата на парламентот на негово барање е противуставна, откриваат денеска британските медиуми. Канцеларијата на Џонсон само потврди дека имало телефонски разговор.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close
Close