Svet.SlajderСветСвет.Портал

ОН: Отфрлена руско-кинеската нацрт-резолуција за Сирија

Повеќето членки на Советот за безбедност на ОН ја отфрлија руско-кинеската нацрт-резолуција за решавање на ситуацијата во сириската провинција Идлиб.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close