ЕвропаЕвропа.Портал

Олимпискиот бегалец обвинет за сексуално злоставување конечно уапсен

Двојниот олимписки победник од Австрија, Петер Сајсенбахер уапсен е по повеќегодишно бегство од австриските правосуден систем. Џудистот е уапсен при обид нелегално да премине од Украина во Полска и им е предаден на австриските власти, кои имаа распишано потерница по Сајсенбахер поради сексуално злоставување на малолетни девојчиња

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close