БалканБалкан.Портал

Околу 500 државјани на БиХ заробени во камповите во Сирија и Ирак

Околу 500 државјани на Босна и Херцеговина се наоѓаат во бегалски или заробенички кампови во Сирија и Ирак, каде чекаат на можна депортација во земјата каде се родени, објави денеска „Дневни аваз“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close