0_Спорт.ПорталОстанато

ОФМ: Македонските одбојкари тагуваат за осминафиналето, но не разочараа

Две победи над Белорусија и над Словенија, блескав сет против Русија, пораз во нијанси од Финска, објективно слаб натпревар против Турција. Македонските одбојкари тагуваат за осминафинале, но не разочараа. Напротив! Оставија одличен впечаток во дебитантскиот настап на европските првенства или поинаку кажано, одиграа над сите очекувања, е ставот на Одбојкарската федерација на Македонија по епилогот во Ц-групата од ЕП.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close