0_Web_Актуелно0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанато

Одбојкарите ја шокираа Словенија со 3-1

Македонската одбојкарска репрезентација приреди големо изненадување на Европското првенство, откако со 3-1 (по сетови 26-24, 30-28, 19-25, 26-24) ја совлада домашната Словенија и освои три важни бода во трката за место во осминафиналето.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close