0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Нуредини оствари средба со косовскиот МЖСПП Матоши

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини денеска во Приштина, Косово оствари работна средба со министерот за животна средина и просторно планирање на Косово, Фатмир Матоши, информираат од МЖСПП.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close