0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Новинарство и демократија

Волтер Кронкајт своевремено напиша дека „демократијата не може да функционира без новинарството“. Тој беше апсолутно во право, и затоа мора да одговориме на нападите што ги трпи денес новинарството - од страна на Волстрит, милијардерите, Силиконската долина и Доналд Трамп - и да преземеме конкретни мерки за да ги запреме.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close