ЕвропаЕвропа.Портал

Нови протести на климатските активисти во Британија и Франција

Климатските активисти и синоќа на нови протести во Велика Британија и Франција ја интензивираа кампањата за да ги натераат своите влади да се посветат на борбата против климатските промени со поголема сериозност.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close