БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Нова демократија предлага прелиминарна истрага за поранешниот алтернативен министер за правда за интервенција во случајот Новартис

Пратеничката група на Нова демократија ќе предложи формирање специјална парламентарна комисија за спроведување прелиминарна истрага за поранешниот алтернативен министер за правда на Грција, Димитрис Папангелопулос за негова наводна интервенција во случајот Новартис, но не и за поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас, jави дописничката на МИА од Атина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close