0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДТема

Несудената зграда на Судот во Кавадарци: ругло, наместо најубава судска палата во државата

Ругло на градот, велат за објектот што пред околу половина век требало да ја претставува најубавата судска палата во државата. Каменото здание со години ја разгорува љубопитноста, ги дочекува и ги испраќа посетителите во Кавадарци.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close