Дописници МКДОпштински вести

Нема новозаболени пациенти од хепатит Ц во Источниот регион

Нема новозаболени од хепатит Ц. Бројката од шесттмина поранешни пациенти на штипска ортопедија останува непроменета. Раководството на штипската Клиничка болница за случајот го има известено Државниот здравствем и санитарен инспекторат. Но, ниту контролите на инспекторите на Државниот здравствен санитарен инспекторат не го открија изворот на заразата и како шесте поранешни пациенти на штипска ортопедија се заразиле со  хапатит Ц.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close