BotëBotë.PortalSvet.Slajder

Në sulmet ajrore në Afganistan janë vrarë të paktën 40 talebanë

Forcat afgane, me mbështetje nga SHBA-ja, kanë vrarë dy komandantë talebanë të ranguar lartë dhe të paktën 38 kryengritës në sulmet e përbashkëta ajrore në rajonet veriore dhe perëndimore të Afganistanit, konfirmuan përfaqësuesit zyrtarë të pushtetit, transmetojnë agjencitë perëndimore.

Back to top button
Close