0_Web_AktualeBallkanBallkan.PortalKorrespondentë BotëSvet.Slajder

Në gusht në Greqi në rrugë detare kanë arritur 7.712 refugjatë dhe emigrantë

Gjatë muajit të kaluar, në nëntë ishuj në pjesën lindore të Detit Egje, kanë arritur 7.712 refugjatë dhe emigrantë, numër që është më i madh në krahasim me arritjet në korrik, ku janë regjistruar 5.008 persona, të cilët në rrugë detare kanë hyrë në Greqi, thuhet në të dhënat e UNHCR- Greqi për gushtin, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close